Northern New York Newspapers
Watertown
Ogdensburg
Massena-Potsdam
Lowville
Carthage
Malone
NNY Business
NNY Living
NNY Ads
Sun., Sep. 21
SUBSCRIBE
Serving the communities of Massena and Potsdam, New York
Related Stories

Local schedules

ARTICLE OPTIONS
A A
print this article
e-mail this article

The NAC

CROSS COUNTRY

Tuesday: Potsdam at Gouverneur, B-M at FA, Salmon River at Canton.

———-

FOOTBALL

Friday: OFA at Potsdam 7 p.m., FA at Tupper Lake 7 p.m.

Saturday: SLC at Massena 1:30 p.m., Gouverneur at Canton 1:30 p.m.

———-

BOYS SOCCER

(all games 4:30 p.m. unless noted)

Friday: Massena at Chazy 6 p.m.

Saturday: M-W Tournament - Consolation 11:30 a.m., Championship 11:30 p.m.

Monday: Massena at FA, Potsdam at Canton, OFA at Salmon River, C-P at Salmon river, C-P at SLC, Chateaigay at P-H, M-W at N-N, SRF at B-M, H-D at Heuvelton, C-F at E-K.

Tuesday: Hammond at Morristown, B-M at M-W.

Wednesday: FA vs. Indian River (SUNY Canton) 4 p.m., SRF at C-P, Canton at OFA 7 p.m.

———-

GIRLS SOCCER

(all games 4:30 p.m. unless noted)

Friday: C-P at P-H, Chateaugay at N-N, Massena at Canton, OFA at SLC, FA at Gouverneur, Harrisville at Heuvelton.

Saturday: M-W Tournament - Consolation 10 a.m., Championship 10 a.m.

Tuesday: Tupper Lake at C-P, P-H at Chateaugay, N-N at M-W, B-M at SRF, FA at Massena, Canton at Potsdam, Salmon River at OFA, SLC at Gouverneur, Morristown at Hammond, Lisbon at Harrisville, Heuvelton at H-D.

Wednesday: Massena at Gouverneur.

———-

GIRLS VOLLEYBALL

(all matches 6 p.m. unless noted)

Friday: Tupper Lake at Canton, E-K at B-M.

Monday: Chateaugay at Gouverneur, M-W at Massena, Salmon River at OFA, FA at Potsdam.

Tuesday: B-M at Canton, E-K at Chateaugay, Massena at Gouverneur, Tupper Lake at Potsdam.

Wednesday: M-W at Salmon River, OFA at FA.

———-

GIRLS SWIMMING

(all meets 5 p.m. unless noted)

Friday: FA at Potsdam, E-K at Salmon River, SLC at Canton, OFA at Massena.

Tuesday: Salmon River at Canton, E-K at Massena, OFA at Potsdam, Gouverneur at SLC.

The COLLEGES

CLARKSON

Men’s Soccer

Sunday: Home vs. SUNY Potsdam 3 p.m.

———-

Women’s Soccer

Friday: At SUNY Oswego 4 p.m.

———-

Women’s Volleyball

Friday: At Bard vs. RIT 6 p.m., vs. Bard 8 p.m.

Saturday: At Vassar vs. SLU 2 p.m., Vassar 4 p.m.

———-

SUNY POTSDAM

Men’s Soccer

Friday: Home vs. SLU 4 p.m.

Sunday: At Clarkson 3 p.m.

———-

Women’s Volleyball

Friday: Violet Invitational vs. Stockton 6 p.m.

Saturday: Violet Invitational vs. NYU, noon, vs. Western New England 2 p.m.

SUNY CANTON

Men’s Soccer

Saturday: At Union 2 p.m.

———-

Women’s Soccer

Saturday: At Pitt-Greensburg, noon.

Sunday: At Chatham, noon.

———-

Women’s Volleyball

Friday: SUNY Geneseo Tournament vs. SUNY Geneseo 7 p.m.

Saturday: SUNY Geneseo Tournament vs. SUNY Oswego 10 a.m., vs. Medaille, noon.

ST. LAWRENCE

Football

Saturday: Home vs. SUNY Morrisville 1 p.m.

Men’s Soccer

Friday: At SUNY Potsdam 4 p.m.

———-

Women’s Soccer

Saturday: At SUNY Geneseo 3 p.m.

———-

Women’s Volleyball

Friday: At Bard vs. Vassar 6 p.m., vs. RIT 8 p.m.

Saturday: At Vassar vs. Bard, noon, vs. Clarkson 2 p.m.

Connect with Us
DCO on FacebookWDT on Twitter